czwartek, 21 listopada 2013

MOMMY DRAWS: Pimp my blog, please!     Mówiłam już kilkakrotnie, że nasze logo zrobiłam sama w paincie, prawda? I zrobiłam to chyba w marcu 2013. Nie było idealne, ani równe, ani doskonałe, no ale darmowe, to też jakaś jakość ;) Potem, gdy zaszła konieczność, zamówiłam na allegro przerobienie pliku z painta do wektorów - i koniec zabawy z naszym logo. Szablon gotowy z bloggera, tyle. W miarę naszej rosnącej publiczności - bałam się po prostu ruszać już cokolwiek z logo, bo stało się już trochę rozpoznawalne, całkiem je zmienić - wydawało się absurdem, bo ledwo ktoś nas poznał, mamy stać się na nowo anonimową miniaturką??? A jednocześnie rosła w nas frustracja, która wzmogła na sile, gdy zdecydowałyśmy się zamówić żakardowe wszywki. Białe nasze logo, na białym tle, wyglądało tak pospolicie.. absolutnie nie pasowało nam :/ I męczyłyśmy strasznie znajomego grafika, by coś nam wymyślił, ale miałyśmy tak niejasną wizję tego, co to ma być, że były to próby bezcelowe.

Aż tu nagle... WCZORAJ na facebooku... pojawił się post "Panny Mi i jej zabawek" - że dostała piękny prezent od Mommy draws. Kto to jest, pomyślałam? Kliknęłam i wpadłam w zachwyt. Sami zobaczcie: https://www.facebook.com/mommydraws?fref=ts . Przeszłam na jej bloga i ... cudowne koszulki dla dzieci rysuje, w ogóle nie tylko ... piękny ma świat u siebie :) Zobaczcie:  http://mommydraws.wordpress.com/Postanowiłam do niej napisać i zaproponować, by zrobiła nam jakiś szablon na bloga, coś z logo zrobiła, bo patrzeć nie mogę, z grafikiem się dogadać nie umiem, sama coś narysowałam i niech oceni... Nie licząc wiele na odpowiedź zdębiałam, gdy po 10min dostałam na skrzynkę pierwszy projekt :D Nie do końca "mój", ale fajny :D Już wiedziałam, że na bank się dogadamy :D A zobaczcie, jakie Mommy robi koszulki dla dzieci :) No zakochałam się :)) Taka tapeta na ścianie... :D


Ta dziewczyna jest cudowna.. bezinteresownie zrobiła nam przecudne nowe logo, nowe, a jednocześnie nawiązujące i współgrające ze starym; unowocześniła grafikę, a jednak wszystko pozostaje spójne z naszym klimatem, nie do końca klasycznym i nie do końca nowoczesnym... Zajęło jej to jeden dzień, z przerwami, wiadomo, na zajmowanie się swoim maluchem, bo to także mama, jak my. W lot zrozumiała moje myśli i moje niezdarne tłumaczenia (bo totalnie leżę, jeśli chodzi o grafikę i ryczeeeeeć mi się chce, bo miałam na studiach we Francji możliwość wyboru całego bloku zajęć z grafiki komputerowej, nauka programów Photoshop i Corel Draw - ale stwierdziłam, że nie chcę ślęczeć przed monitorem... taaaaak.. wybrałam zamiast tego symbolizm w sztuce filmowej. Czad co..)

Nasze nowe - stare logo :)))I jak Wam się podoba? :D
Teraz tylko metki, wszywki, etykietki, naklejki, baner wiszący i jedziemy z koksem :DDD

MOMMY DRAWS - DZIĘKUJEMY!

I taka refleksja na koniec. Ja jestem mamą, Marta jest mamą, Dominika jest mamą. Setki pięknych, nowych, polskich marek powstały z potrzeby MAM do ubrania dziecka w coś wyjątkowego. Kobiety - MAMY MAJĄ MOC! Widać urlopy macierzyńskie, wychowawcze, to nie jest czas gnuśnienia. To czas, który możemy poświęcić na samorealizację. Dajemy sobie chwilę, by spokojnie przemyśleć swoje życie, swoje pomysły na nie... wykorzystajmy to :)

Miłego dnia!!!

19 komentarzy:

 1. Fajne to Wasze logo:D Ja zrobiłam stronę na fb i zdjęcie w tle jak na razie też w paincie...;p No ale właśnie, może jak się poduczę z photoshopa to będzie lepiej;) Swoją drogą, guziczka też mam w logo, tylko że niebieski :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zawsze powtarzam, że razem z dzieckiem rodzą sie nowe pomysły ot co:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne nowe logo - a koszulki są cudne! Zachorowałam na taką dla moich chłopaków. Super że rodzą się takie pomysły - matka potrafi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej ! A ja myślałam , że poprzedni napis był robiony tak profesjonalnie ! bo bardzo ładnie wyglądał :) ten też jest super .chociaż nie mam dziecka to i tak zawsze się rozczulam nad takimi ubrankami :P
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudnie! Tak trzymajcie a ja postaram się wziąć z Was przykład ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha! pięknie i ja wreszcie trafiłam. obiecywałam sobie trafić, obiecywałam, aż tu nagle zew serca mnie otumanił ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maryś! Maryś! To my się czujemy zaszczycone, że do nas zajrzałaś :)) Twoje dzieła są tak piękne, że aż nas skręca, ale nie z zazdrości, tylko z takiego zachwytu połączonego z motylami w brzuchu. :*

   Usuń
  2. Motyle w brzuchu - to jest to co KOCHAM :)
   I Boginie kocham wszelakie i królowe - to znaczy najlepiej trafiłam jak mogłam :)))))))

   Usuń
 7. Mommy Draws jest jedyna w swoim rodzaju! Kochana Istotka! :*

  OdpowiedzUsuń