czwartek, 31 stycznia 2013

DIY - przytulne okładki na kalendarz, zeszyt, brulion :)


A oto niespodzianka :) Jestem w Norymberdze, a publikuję nowy post :D Mam dla Was coś bardzo wyjątkowego, mam nadzieję, że spodoba się Wam tak, jak mi. Kocham ładne rzeczy - mówiłam już, prawda? Wszystko, co noszę - na sobie, czy w torebce - musi być ładne. Z pasją wybieram przedmioty i ubrania. A co z takimi, które nie spełniają moich wymagań? Takim pomagam :D Aż powstają z nich nowe, ładne rzeczy :D

Jak zmienić zwykły zeszyt w zeszyt ulubiony?

Wystarczy do tego:

- kawałek materiału ok 1,5-2cm większy z każdej strony od rozłożonego zeszytu
- nożyczki
- lateksowe rękawiczki
- klej
- i oczywiście sam zeszyt, najlepiej zwykły, ale ja miałam kołobrulion i też się udało.


Docinamy materiał, żeby pasował do zeszytu (z zapasem) i smarujemy brzegi klejemŁadnie zawijamy brzegi i przyklejamy je do zeszytu


Czynność powtarzamy z drugiej strony - ale pamiętajcie, żeby zostawić zapas materiału, bo jak zamkniemy zeszyt to będzie nam brakować.
 I już :) Jeśli mamy kołobrulion to trzeba w miejscu, gdzie jest spirala, przeciąć materiał i znowu ładnie podłożyć i przykleić.Jeśli chcemy, możemy nakleić z przodu etykietkę, albo jakieś fajne wycinanki z filcu, żeby okładka była fajniejsza :) Tylko trzeba pamiętać, że aplikacje muszą być jak najbardziej płaskie, bo niewygodnie będzie nam w tym zeszycie pisać.


VOILA!


Do zobaczenia w niedzielę!

3 komentarze:

  1. Fajnie:) Pamiętam, jak namiętnie zbierałam każdy kawałek ładnego papieru do pakowania skądkolwiek-najchętniej od sąsiada, który miał rodzinę w NRD-żeby obłożyć sobie zeszyt:)Pewnie, że trzeba się otaczać ładnymi przedmiotami, a jeśli nie ma-to zrobić. Wyszło super:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładki na zeszyty chyba już na zawsze mi będą kojarzyły się z podstawówką ;-) Obkładanie zeszytów i nowych książek - to było coś, co cieszyło na nowo rozpoczynający się rok szkolny ;-)))

    OdpowiedzUsuń
  3. oj tak pamiętam te czasy kiedy każdy chwalił się jakąś fajną kolorową okładką :D

    OdpowiedzUsuń