środa, 24 kwietnia 2013

DIY: Tanie i przytulne ramki z pudełka po czekoladkach by M.

Wczoraj miały być metkosie z naturalnym wypełnieniem z fasoli i ryżu (Fasolinki i Ryżówki:-). Ale niestety zabrakło czasu i formy, jednak ciąża czasem daje się we znaki. Dziś umieszczę pewnie jeszcze apaszki i chustki, bo mam ich zdjęcia. Na razie pokazuję nasz kolejny DIY dla Czterech Kątów.
Zrobiłam przytulną i śmieszną ramkę, która super przełamuje domową galerię zdjęć;)
Poza tym domowy recycling jest nie tylko ekologiczny, ale i niezwykle opłacalny dla domowego budżetu. No i zmusza nas do kreatywności, a na koniec daje poczucie niezwykłej dumy. Żadnych minusów dosłownie ;)
No może nie będzie idealnie, jak ze sklepu, ale czy o to w tym wszystkim chodzi?
Do zrobienia ramek potrzebujemy:

1. Pudełko po czekoladkach
2. Ścinki materiałów (mogą być także stare ubrania, pościel, prześcieradło: wszystko, co można pociąć)
3.Tasiemka 
3.Klej do tkanin
4.Linijka, nożyczki, centymetr
5.Dla ambitnych: miękki materiał, wypełnienie poduszek (najlepiej takich, których już nie używamy w domu)1. Mierzymy pudełko po czekoladkach (centymetr zakładamy od spodu pudełka aż po obramowania). Wycinamy materiał, którym będziemy obklejać pudełko w całości.

 3. Obramowanie pudełka smarujemy klejem (rozsmarowując na płasko, każde zgrubienia będą widoczne pod materiałem). Materiał nacinamy na rogach i w zgięciach.


5.Nie przejmujmy się, jeśli materiał nie będzie idealnie przylegał na obramowaniu: będziemy go jeszcze przykrywać tasiemką.
6. Przygotowujemy tasiemkę (najlepiej lamówkową, która się nie strzępi). Wycinamy długość obramowania pudełka.
7. Po raz kolejny obramowanie pudełka smarujemy klejem, przyklejamy tasiemkę, dokładnie dociskając (uważajmy, by nie zgnieść pudełka).


8. Mierzymy wnętrze pudełka i przygotowujemy kawałek papieru i materiału w tych samych rozmiarach.Papier i materiał sklejamy klejem do tkanin.


9. Materiał z podklejonym papierem umieszczamy we wnętrzu ramki, podklejając klejem. Potrzebujemy jeszcze tylko odpowiedniego zdjęcia.

10. Wersja dla ambitnych. Wnętrze ramki smarujemy klejem i przyklejamy wypełnienie poduszkowe. Czekamy aż wyschnie.11. Do pudełka z wypełnieniem poduszkowym doklejamy miły materiał (np. welur, polar, minky).
Powstanie nam miła ramka do pokoju dziecięcego.
I gotowe!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz